Celá pravda o trvalých rajčatech a pěstování v bytě

Všichni zahrádkáři jsou zvyklí na to, že rajče jsou jednoletými rostlinami.Na jaře, sazenice rostlin v zemi, hnojit, ženich a krmení, a na podzim získat úrodu.Počet plodů závisel na stupni péče, bylo také důležité zvolit vhodnou odrůdu, aby odolala dešti a suchu, a dokonce i mrazům.

Trvalé rajče je zjevení zahradníkům.Ukazuje se, že můžete sklízet několik let v řadě z jednoho keře.

A nejde o fikci, ale o realitu - vytrvalá rajčata existují v přírodě adokonce i začátečník zahradník může z ročenky proměnit trvalku .Uvidíme, kde sehnat sazenice a jak pěstovat produktivní keře doma.

Obsah

Co jsou to trvalá rajčata?

Pokud budete kopat na podzim po sklizni a transplantaci do vhodné půdy, dojde ke zrání drobného ovoce, keřům neumře mráz a na jaře dají novou úrodu.

Ukazuje se, žetrvalka rajče je plodina přenesená do skleníkových podmínek po první sklizni .Pozastavení fyziologických procesů rostliny pomůže prodloužit životnost keře, přijímat plody po dobu 5-7 let.

Pozastavení procesů je možné pouze tehdy, pokud je pro rajčata stanovena doba odpočinku v chladném období.Chcete-li to provést, umístěte hrnce na chladném, ale ne chladném místě, abyste zajistili normu světla a vlhkosti.

Jak se trvalky liší odobyčejná rajčata?

Rozdíly jsou patrné několika způsoby:

 • časná zralost - plody dozrávají rychleji;
 • nízká křoví - rostliny se neroztahují, ale mají širší tvar dřepu;
 • květinové kartáče se vytvářejí po objevení 6. listu a obyčejná rajčata házejí stopky až po 10-12 listech.

Vytrvalé plodiny mají silnější stonek, ne příliš velké listy.Ale tady hodně záleží na odrůdě rostlin.

Jak správně pěstovat semena?

Vhodným obdobím pro výsadbu semen je první desetiletí března.Nejprve musí být semena připravena, tj. Namočena do slabého roztoku manganistanu draselného po dobu 15 až 20 minut.

Poté semena umyjte, nalijte do živného roztoku, jako je epin, imunocytofyt nebo alespoň bramborová šťáva (nemačkejte škrob).Do výživy je dobré přidat několik kapek šťávy z aloe, což je silný stimulant, který současně dezinfikuje semena.

Po namočení (viz část Epinovy ​​obaly na určitou dobu) je nemusíte umývat, pouze je sušit, můžete je zasadit.

​​

Nejlepší možností výsadby jsou rašelinové hrnce.Pokud nejsou doma, musíte si koupit v jakémkoli oddělení zahradníků.Počet květináčů z 50 kusů - občas se lámou.Roztrhaný hrnec není vyhozen, ale vložen do jiného.

Půda pro pěstování osiva (koupit vše v oddělení zahradníků):

 • 2 části trávníku;
 • 1část písku je čistá;
 • 1 díl humusu.

Smíchejte a přidejte trochu popela (1 hrstka na 1 kg smíšené půdy).Nyní položte půdu do rašelinových květináčů o průměru až 350 mm, do každého květináče ponořte 3 semena, prohloubení ne více než 2 cm.

Posypeme výživným roztokem močoviny a superfosfátu.Pro 10 kg směsi půdy nejvýše 10 g močoviny a 30 g superfosfátu (v suché formě), zřeďte suchý prášek v 5 l vody a nalijte zemi.

Jak se starat o sazenice a možnosti vrchního obvazu

Zalévání sazenic by se nemělo provádět více než jednou za 4-5 dní, pokud povrch hrnců utáhnete fólií, poté vodune více než 1krát za 6 dní.Vrchní obvaz po dobu kousání není nutný.

Jakmile se výhonky objeví, odstraňte film (to je asi 10–15 dní), podívejte se na růst keřů, poté odstraňte další, mohou být přesazeny do dalších květináčů - bude více sazenic.Jakmile se objeví klíčky do výšky 5 cm, zdvojnásobte frekvenci zalévání.

Vytvrzování začíná, když keře rostou na 10 cm. Během této doby musí být provedeny do vzduchu.První den o 5 minut, poté postupně prodlužující dobu pobytu na 3 dny.Poté je přípustné transplantovat keře do země.Vysazeny přímo v rašelinových květináčích.

Vzhledem k tomu, že rašelinové „nádoby“ jsou bohaté na vitamíny, není pro období růstu keřů nutný vrchní obvaz.

Výsadba do země

Před přistáním se k zemi přidá superfosfát.Sáčky na hnojivo mají jasné pokyny k použití, je nutné je přísně dodržovat.Doplnění superfosfátu je nutné na začátku dubna po přípravě lůžek pro sazenice.

Pěstujete trvalá rajčata?
Výsledky
Načítání ..

Výsadba na otevřeném prostranství (včetně skleníku) je nezbytná k vytvoření plnohodnotného keře.Pokud není možnost pěstovat rajčata na zahradě, je vhodný velký kontejner na květiny - zasadte keř, položte na balkon.Pro zahrádkáře je důležité zvolit správné místo pro výsadbu - tam, kde bývaly kořenové plodiny nebo fazole.

Nemůžete pěstovat rajčata vedle brambor, rostliny budou mít pozdní plesnivost.Místo by mělo být dobře osvětlené a chráněno před větrem.Pro získání trvalých rajčat se do země vysadí nízko rostoucí odrůdy.

Jak pěstovat trvalá rajčata ve vašem vlastním bytě?

Proces začíná po sklizni první plodiny.Keře jsou vykopány v zahradě nebo přivedeny do domu s počátkem mrazu.

Vezměte křoví z postele překládkou - to znamená, nevykopávejte, třeseme půdou z kořenů, ale pěstujte je v květináčích s kusem půdy.Prohlédněte si kořeny, odstraňte suché a nemocné konce.Půda jako při výsadbě semen plus 1 díl živné půdy.

Doma v místnosti najít místo v pohodě, ale nestudená, osvětlená, ale ne přímými paprsky, chráněná před větrem.Je vhodný parapet, který lze skrýt vystavením ultrafialovému záření.

Je nesmírně důležité zajistit mír keřům a intenzivní sluneční světlo způsobí, že rostlina shromažďuje šťávy, a budou bolet brzy na jaře, nebude plodit.

Zalévání během spícího období se sníží na polovinu, pokud jde o intenzitu, nemělo by být častější než v době, kdy došlo k výsadbě semen.Jakmile se na křoví objeví čerstvé zelené výhonky, zavlažovací režim se zvýší na 1 čas za 2-3 dny.

Následující odrůdy jsou vhodné pro pěstování rajčat doma:

 • Dream;
 • Vzácné;
 • Bonsai;
 • Craiova;
 • Dárek.

Zahradníci ocenili odrůdu Dream za odolnost proti hnilobě.

Proces jarní vegetace bude úspěšný, pokud dodržíte doporučení, jako při pěstování semen - tvrdnout vodu.Je lepší „nakrmit“ rajčata superfosfátem, minerální krmení pro noční můstek je vhodné - prodává se hotové, používá se podle pokynů.

Nejsou žádné zvláštní obtíže, je pouze důležité splnit požadavky na dobu odpočinku, správně určit rozmanitost kultury a poskytnout dostatek světla.Pokud se klíčky natáhnou nahoru, nezískají tloušťku - mají málo slunce, musí být provedeno umělé osvětlení.K tomu jsou vhodné zářivky nebo speciální zařízení, která osvětlují sazenice.

Z klíštěte (pavučiny na listech), tinnitsa (rezavé skvrny) nebo ovocné mušky, pomáhají připravené prostředky.Škůdci zvláštěnebezpečné během sady džusů a kvetení.Moucha se objeví na prvních plodech.Zacházejte postřikem.