Časté chyby při používání pračky, které vedou k rozbití a zápachu

Každá hospodyňka často čelí praní.Použití moderní pračky může výrazně zjednodušit údržbu čistoty existujících věcí.

Pro efektivní mytí různých věcí jsou důležitá jednoduchá doporučení.Dodržování tipů v mnoha ohledech závisí na tom, jak úspěšně bude pračka fungovat.

Obsah

Pračka vyžaduje pravidelné čištění

Je důležité udržovat pračku v čistotěpro dlouhou životnost.Nenechávejte jednotku zavřenou, jinak se může objevit nepříjemný zápach.Uvnitř zařízení musíte umýt, vyčistit.Nádoba určená pro prášek a gel by se měla pravidelně mýt.

K udržení dobrého stavu musí být pračka spuštěna jednou ročně prázdná, přičemž se při maximální teplotě zahřívání přidá pouze 500 ml octa.

Nesprávné třídění a nevyrovnané zatížení

Mnoho lidí je zvyklých na dělení věcí pouze podle barvy.Ve skutečnosti je žádoucí oddělit oděv a prádlo podle typu tkaniny.Ručníky se například nesmí umýt předměty ze syntetických materiálů.Položky z rouna se musí prát odděleně od ostatních. Stahování musí být provedeno správně .

Přečetli jste si pokyny k pračce?
Výsledky
Načítání ...

Skladování prádla v bubnustroje

Často lidé zapomínají vyzvednout věci, které byly prát z pračky.To je chyba.Vlhké prádlo musí být co nejdříve odstraněno.V opačném případě se bakterie začnou množit a dokonce i plísní.

Někdy se navrhuje, aby byl oděv přeměněn při zvýšené teplotě.Pokud se uvnitř zařízení objeví nepříjemný zápach, můžete hádat, že se začaly nežádoucí procesy.

Věci je třeba vytáhnout relativně rychle.Poklop je ponechán otevřený, aby se zabránilo zápachu a vlhkosti.Tím se v budoucnu odstraní nežádoucí problémy s pračkou.

Přítomnost cizích předmětů v kapsách na oblečení

Před praním zkontrolujte kapsy věcí.Jinak mohou zahrnovat kovové klipy, mince, klíče.Takové předměty jsou považovány za nebezpečné pro vypouštěcí čerpadlo pračky, což má za následek poškození.

Velká množství pracího prášku

Nepoužívejte nadměrné množství pracího prášku.Mnoho pěny drží špínu, která byla vytažena z věcí.Další částice nečistotuvíznout na těžko přístupných místech oblečení (například v límci nebo manžetách).To ohrožuje výskyt bakterií.

K praní vždy používejte mírné množství prášku nebo gelu.Výrobci zpravidla uvádějí na obalu správné množství na jedno praní.

Pokud není oděv tak čistý, jak je třeba, může být množství prášku postupně zvyšováno.

Výjimkou může být pouze situace, kdy se používá velmi tvrdá voda.V tomto případě může být vyžadováno více prášku nebo tekutého detergentu než obvykle.K tomu je důležité prostudovat doporučení pro tvrdou vodu, která bude nutně přítomna na štítku.

Pomáhají speciální „tlapky“ vibracím pračky?

Nedávno lidé často používají speciální gumové podložky umístěné pod nohama praček.Podšívka se považuje za redukující hluk a vibrace.Ve skutečnosti bude utrácení peněz zbytečné.Vibrace stroje zůstávají stejné nebo se dokonce zesilují.

Použili jste „tlapy“ z vibrací?
Výsledky
Načítání ...

Výrobci zakazují pokládat předměty pod nohy pračky.

V případech, kdy je žádoucí snížit vibrace, je vhodné dotáhnout nohy pračky.K tomu stačí použít speciální úroveň.Gumová těsnění mohou být účinná pouze ve velmi kluzkém poli, ale v tomto případě je třeba pečlivě prostudovat návod k použití.

Nedostatek použití odvápňovacích činidel

Vápno v pračce může způsobit různé poruchy.Z tohoto důvodu je nutné použít speciální odvápňovací prostředky.Jinak se riziko poškození zařízení významně zvyšuje, protože spodina vytváří další zatížení zařízení.

Chyby, které vedou k nepříjemnému zápachu v pračce

Následující chyby hrozí, že vytvoří nepříjemný zápach v pračce:

  • Prací prášek nízké kvality .Některé prášky jsou levné, ale mohou cítit špatně a dokonce smrdět.Kromě toho se prášek nerozpouští dobře, v důsledku čehož se jeho částice usazují na stěnách pračky a dokonce vedou ke vzniku zápachu v zařízení.
  • Velké množství prášku nebo gelu použitého k praní .Je třeba si uvědomit, že nadměrné množství činidla se usazuje na různých částech uvnitř jednotky.Pak začnou procesy rozkladu.Doporučuje se použít přiměřenou dávku v souladu s pokyny.
  • Přítomnost nečistot v prostoru propráškový nebo proplachovací kanál .Ucpané části pračky způsobují na kamenivech tenký film.Následně začíná aktivní růst plísní.
  • Ucpaný vypouštěcí filtr .Je vyžadován pro aktivní zachycení pevných částic, které jsou nebezpečné pro kanalizační systém.Velká akumulace sedimentu vede k úpadku, což má za následek přetrvávající nepříjemný zápach.Z tohoto důvodu musí být vypouštěcí filtr dvakrát ročně vyčištěn.
  • „Zarostlé“ TEN .Zbytky pracích prášků, vláken, odpadků se často usazují na ohřívači, po kterém se začnou aktivně rozkládat.Způsobuje také zápach.
  • Voda v vypouštěcí hadici .Dříve nebo později hadice, která vypouští špinavou vodu do kanalizačního systému, ztrácí svou funkčnost.Zbytky prášků a zbytků, které nebyly zachyceny ve filtru, vedou ke stálému zápachu.V takovém případě nainstalujte novou hadici.

Je důležité správně pracovat s pračkou as ohledem na výše uvedené vlastnosti, udržovat ji v čistotě, aby se zabránilo nepříjemným situacím, včetně poruch.