Časté chyby při pěstování zelí, které snižují výnos

Chutné, husté a svěží zelí je snem zahradníků.Budeme řešit nejoblíbenější chyby, abychom zabránili poškození hlav zelí.

Obsah

Husté přistání

Sazenice by měly být zasazeny do půdy se sklonem nejméně 10 cm a více.Každá hlava zelí v průměru dosahuje 30 cm a to je přibližně stejné množství pro ústup.Blízké přistání hrozí černou nohou.

Jste spokojeni s výnosem zelí na vašem webu?
Výsledky
Načítání ...

Žádný stín

Zelí potřebuje světlo a čím více, tím lépe.Po přesazení jsou sazenice zastíněny před popáleninami.To by se nemělo provádět déle než 14 dní.Potom můžete rostliny otevřít světlu, přikrýt pouze spáleným teplem.

Dlouhé nebo rozlehlé rostliny by měly být odstraněny ze „sousedů“ zelí, aby nedávaly stín.

Mělo by být hodně vody

Křupavé zelí se získává pouze s velkým množstvím vody.Zvlhčete půdu a rostliny, listy.Z vlhkosti vlhčí kultura, ale netoleruje špatnou ventilaci kořenů.To znamená, že postel nemůže býtnalijte a osušte.

Teplotní režim

Optimální teplota pro růst je teplá až +20 C. Příliš horké počasí je škodlivé.Proto by měly být rostliny po silném popelu večer mírně osvěženy vodou.

Změňte místo výsadby

Nedoporučuje se pěstovat zelí na jednom místě déle než 4 roky.Je dobré, když před hlavami zelí nerostla hořčice, ředkvičky nebo tuřín.

Co ještě potřebujete vědět o zelí:

  1. Odstraňte slimáky a jiné škůdce.Housenky a různé chyby jsou obzvláště nebezpečné.Jí maso a listy nechávají průhledné.
  2. Malé zabití rostliny nebude bolet.
  3. Vrchní obvaz se zavádí před vydáním.Naneste mullein vodou, zředěný v poměru 1:10.

Hnojení je nutné 5 dní po přesazení sazenic do země.Potom po 14 dnech.Po zahájení ovocné sady se krmí substrátem draslíku a močovinou.