Blok dům v interiéru venkovského domu

Vytváření požadovaného interiéru často nepředstavuje menší problémy než stavba domu nebo jeho oprava.Co si vybrat pro dekorace na zeď - tapety, barvy, omítky, kameny nebo jiné dekorativní materiály?A zde stojí za zvážení, jak používat blokový dům, v interiéru místnosti poskytuje strom dostatek příležitostí k realizaci široké škály nápadů a zároveň dokonale harmonizuje s jinými materiály.

Obsah

Výběr materiálu pro opláštění

Pod takovým neobvyklým názvem, jako je domeček, se skrývá obyčejná dřevěná podšívka, jejíž přední strana je vytvořena jako válec, pod polenem, po stranách je drážka a hrot pro vzájemné připevnění během instalace sousedních vozidel.desky a na zadní straně jsou drážky pro sběr kondenzátu.Vzhled takové desky je zobrazen na fotografii.

Ve výrobním procesu takových desek je charakteristickým znakem sušení dřeva v komorách na obsah vlhkosti 15% a nižší.To jí poskytuje zvláštní sílu a odolnost vůči rozkladu.Je známo, že čím je strom sušší, tím silnější je a není ovlivněn ani bakteriemi způsobujícími modrost.

Jak budou stěny dokončeny srubem, do značné míry závisí na tom, jaké zdi musí být dokončeny - vnitřní nebo vnější.To by mělo určit výběr materiálu potřebného k provedení práce.Pro dekoraci vnějších stěn je vhodné použít hustší a širšídesky, pro vnitřní - užší a možné s nižší hustotou.

Při výběru dřeva

Abychom to objasnili, musíme se dotknout surovin, z nichž je stavba vyrobena.Nejčastěji se jedná o jehličnaté dřevo - modřín, borovice, smrk.Každý z těchto druhů dřeva má své vlastní vlastnosti, které je žádoucí vzít v úvahu při plánování aplikace panelového domu v interiéru.U jehličnatých druhů je vysoký obsah pryskyřice, což vytváří další přirozenou hydroizolaci a navíc poskytuje vůni jehličnatého lesa v místnosti.

Modřín se vyznačuje odolností proti vlhkosti, vysokou hustotou a odolností vůči rozkladu.Desky vyrobené z tohoto materiálu se nejlépe hodí pro fasádní dekorace.Pokud je však blokování zdí domu provedeno, cena desky bude díky známým výhodám modřínu vyšší.A těžší je zpracovat než jiné druhy dřeva.

Borovice je svými vlastnostmi poněkud podřadná než modřín, i když je jednodušší zpracovat.Zároveň, je-li borovicová deska vyrobena z tupého okraje stromu, pak nemá uzly, deska se otočí rovně a není méně kvalitní než modřínový dům a krásný vzor poslouží jako další výhoda.Na vnějších i vnitřních površích je možné vyzdobit stěny domem z borovice.

Smrk má poměrně volnou dřevěnou strukturu, existuje mnoho uzlů a v nejlepším případě jej lze použít k výzdobě interiéru.

Tyto desky se obvykle používají k výrobě takových desek, jako jsou stěny, které vypadají jako dům s domy, fotografie níže poskytne úplný obrázek.

Kromě toho je třeba poznamenat, že výroba srubu je možná z listnatých stromů (osika, lípa), ale je velmi vzácná.Takové desky lze samozřejmě použít i pro dekoraci, ale pouze pro interiér.Vápenné desky se nejčastěji používají k dekoraci vany nebo sauny.Jako takové mají významné výhody oproti jiným druhům stromů.

Při výběru srubového domu je třeba mít na paměti, že severní dřevo má vyšší hustotu, a proto je výhodnější pro použití mimo budovu

Jak použít srubový dům pro výzdobu zdi

Samotná budova, blok domu, určuje její použití - dát budově vzhled domu nasekaného dřevem.Podle odborníků jsou přírodní materiály pro většinu populace atraktivnější než umělé a popularita blokových domů roste.Opláštění zdí s srubem proto nemusí být nutně prováděno na vnějších plochách, ale také v obytných budovách.

Vzhledem k tomu, že stavba je univerzálním materiálem, je při provádění kteréhokoli z těchto úkolů rovněž úspěšně uplatňována.Při použití k výzdobě fasád sleduje blokování zdi srubem tyto cíle:

  • vnější ochrana stěn před nepříznivými účinky;
  • dekorativní dekorace domu s cílem změnit jeho vzhled anový vzhled - sekané z protokolů doma;
  • dodatečná izolace domu kvůli použití izolace během instalace bytového domu.

Nezapomeňte, že dům je vyroben ze dřeva, jedná se o ekologický materiál.Lze jej tedy použít k vytvoření a zdobení ekologicky šetrného domu.Jak může vypadat dům opláštěný v panelovém domě, můžete vidět na následující fotografii.

Jak již bylo uvedeno, může být dům využíván také k výzdobě interiéru.V tomto případě lze dosáhnout několika účinků najednou:

  • vytváří atmosféru vlastní dřevěnému domu s vůní jehličnatého lesa;
  • Obklad stěn vytvořený z panelového domu reprodukuje vnitřní vzhled skutečného dřevěného domu.
  • je možné kombinovat různé materiály při výzdobě budov (kámen, kované železo) a napodobování starožitností.

Příklad, jak to vypadá, je zobrazen na fotografii:

Doporučená četba:

Jak vyrobit opláštění stěn

Úkoly, jak zateplit stěny pomocí srubuNeboj se.Celý postup je poměrně jednoduchý a intuitivní, i když vyžaduje dovednosti v nástroji.Pokud se tohoto problému dotkneme krátce, je nutné na zeď nainstalovat bednu a pak k ní připevnit blok domu samořeznými šrouby nebo hřebíky.Dříve, samozřejmě, spojováním desek k sobě pomocí systému hrot-drážka.Hlavní požadavek, který musí být splněn, kdyžinstalace, - při upevňování by deska měla být vždy umístěna se špičkou nahoru.

Vše, co bylo uvedeno výše, se týká instalace v interiéru, jak se to děje ve skutečnosti, a výsledky takové práce lze vidět na videu:

Při provádění obkladů fasády budovy je nutné dodatečně provést parní, větrnou a tepelnou izolaci poté, coPři provádění těchto prací můžete pokračovat s instalací desek.

Jak chránit kryt před blokovou stavbou

Po dokončení krytu musí být přijata opatření k jeho ochraně.To je zvláště nutné, pokud je provedeno na vnější stěně.Taková opatření mohou prodloužit životnost fasádního obkladu.

Aby to bylo možné, musí být obkladový dům lakován nebo bezbarvý, aby se zachovala viditelná struktura dřeva.Pokud se na zdobení fasády používají desky, mohou být dodatečně nasyceny antiseptikem.Lakování nebo lakování povrchu musí být aktualizováno každých několik let (pět až sedm), což výrazně prodlouží jeho životnost.A po mnoho let vás potěší svým vynikajícím vzhledem a dům poskytne pohodlí a teplo.

Přečtěte si více o ochranných nátěrech ve výrobku než při malování blokového domu.

Použití takových materiálů, jako je dům pro obklady stěn, umožňuje jejich ochranu před vnějšími vlivy, dává domu vzhled ze dřeva a vytváří vnější atmosféru v místnostech podobných starým ruským dřevěným domům.