Blok dům, cena materiálu a kde je nejlepší místo k nákupu?

Můžete se hádat po dlouhou dobu, který dům je lepší - cihla, dřevěný, rám atd.V žádném ohledu však nelze popřít originalitu dřevěného domu.Jeho design je osvědčený, generace našich předků žily v podobných obydlích, které sloužily jako ochrana před účinky přírody.Možná to je důvod, proč touha mít to samé.Nejjednodušší způsob použití panelového domu, cena takového materiálu je docela přijatelná a závisí na mnoha faktorech.

Obsah

Kdo by měl koupit blok od domu?

Otázka, kde koupit blokový dům, je zcela relevantní.Faktem je, že navzdory mnoha nabídkám k prodeji není dobré koupit dobrý materiál.Surovinami pro jeho výrobu jsou přírodní dřevo, nejvíce jehličnanů - smrk, borovice, modřín a nejlepší je severní dřevo, protože má vyšší hustotu.K získání vysoce kvalitního bytového domu, jehož cena splňuje požadavky, musí dřevo podstoupit odpovídající zpracování na moderním zařízení.

Výše ​​uvedené by již mělo stačit k pochopení, že kvalitní a kvalitní materiál se nebude prodávat v každém rohu.Existují tradiční místa, kde si můžete koupit srub - stavební trhy, velkoobchodní sklady a výrobci desek (v kancelářích a zastupitelských kancelářích, prodejcích, přímo na webových stránkách výrobce).Ve všech ostatních případech budou prodejci jednat jako prodejci.

Ve srovnání s jejich cenou bude možné od výrobce koupit panelový dům o nejméně 20-30% levněji.Důležitým aspektem při výběru nákupu přímo od výrobce bude možnost zjistit, jaké vybavení a jak byl dům vyroben.Jde o to, že kvalita srubu, cena, jeho vlastnosti do značné míry závisí na způsobu výroby a použitých surovinách.V podnicích zabývajících se primárním zpracováním kulatiny se polotovary používají k výrobě desek získaných řezáním kulatiny metodou čtverec v kruhu.

Takové dřevo má vysokou hustotu a umožňuje získat dobrou kvalitu konečného produktu.Alternativou je způsob, jak získat dům z řezané desky.S touto možností výroby bude hustota dřeva nižší a náklady na srub budou vyšší, protožeJako surovina se používá hotový produkt a ztráta dřeva během takového výrobního procesu bude velká.A to nemůže ovlivnit pouze cenu hotových výrobků.

Pravidla výrobce týkající se uvádění hotových výrobků na trh mohou být také důležitá, v důsledku čehož se můžete stát vlastníkem blokového domu a v důsledku jakékoli propagace nebo slev ji koupit za sníženou cenu.

Informace o tom, jak se průmyslová hala vyrábí a zpracovává průmyslově, viz článek: hrázovna od výrobce, použité frézy a stroj.

Jak si koupit dům na stavbě

Nejdůležitější věcí při nákupu výrobku je externí kontrola.I ve vzhledulze vyvodit určité závěry.Když je hotový blok blokem, cena závisí na:

Doporučená četba:
  • druh zdrojového dřeva,
  • parametry hotového výrobku (tloušťka, délka, šířka),
  • jeho kvalitazpracování;

Povrch hotové desky by měl být hladký a rovný, aniž by došlo k odření a poškození, měl by mít stejnou tloušťku a šířku po celé délce.

Porušení těchto požadavků naznačuje buď nízkou kvalitu, nebo porušení výrobního procesu.Proto bez ohledu na to, jak atraktivní je dům z pohledu ceny, nemůže jednotková cena sloužit jako základ pro nákup.S cenou desky, která se velmi liší od trhu, a její nízkou kvalitou, byste měli obecně uvažovat o nákupu zboží od tohoto prodejce.Kvůli špatné kvalitě může být většina během instalace jednoduše vyhozena.

Dalším důležitým aspektem při nákupu je balení.Bez ohledu na to, kolik stojí dům za dům, by se desky měly zabalit do smršťovací fólie.Výrobce má obavy o zachování svých produktů a pro zajištění kvality během přepravy je zabalí do speciální průhledné fólie.Pokud tak neučiníte, znamená to, že hrací plochu prodávají zprostředkovatelé, kteří nemyslí na kvalitu produktů.

A pokud není fólie průhledná, znamená to, že pod ní mohou být skryté povrchové vady.Chcete-li koupit takový materiál, bez ohledu na to, jak atraktivní jsou náklady na dům na stavbě,nestojí to za to.V každém případě bez otevření obalu a kontroly všech desek.

Porovnání cen různých materiálů

Blokovací materiál - dokončovací materiál.A v této funkci se často používá k vytvoření dodatečné ochrany fasády domu, což mu dává vzhled sekaného dřeva.Pro tyto účely lze samozřejmě použít i jiné materiály, možná i za atraktivnější cenu.Ale člověk nemůže k tomuto problému přistupovat tak otevřeně.Je nutné vzít v úvahu celou škálu problémů a problémů spojených s používáním povrchových materiálů, a nejen to, za jakou cenu prodává blok domu.

Nikdo nebude tvrdit, že dekorativní cihla je vynikajícím dokončovacím materiálem, který poskytuje dlouhou dobu silnou ochranu.Nemůže však dát domu nenapodobitelné kouzlo, které dává přirozený strom.A podle odborníků jsou náklady na pokrytí bloku domem 60% nákladů na ochranu zdiva.

Jiný, stejně oblíbený, dokončovací materiál lze považovat za umělý dům nebo dům z vinylových bloků.Přímé srovnání nákladů na různé materiály je nevděčný úkol, například prodej panelového domu na různých místech se bude odehrávat za různé ceny, všude tam budou jejich vlastní a často docela nepřiměřené náklady na dopravu.Pokud ale nemluvíme o konkrétní ceně, ale vezmeme v úvahu pouze pořadí jejich poměru, můžeme získat zhruba následující data (pro jeden metr čtvereční plochy):

  • vinylová obložení - $ (6-7);
  • ​​
  • obložení stěn,imitace dřeva - $ (10-11);
  • blokový dům - $ (20-22).

Kromě toho je třeba vzít v úvahu, že pro instalaci umělého bloku domu bude vyžadováno mnoho dalších prvků a jejich potřeba bude určována architekturou domu, počtem oken, dveří, rohů a spojů.Podle odborníků budou náklady na dodatečné příslušenství pro instalaci přinejmenším náklady na samotnou vedlejší kolej.

Bloková vyzdívka je však stavba, jejíž cena dokonce přesahuje cenu jiných materiálů, má řadu dalších výhod.V první řadě jde o přírodní, ekologický materiál.To vám umožní dát domu, jakoukoli jinou strukturu, ne obvyklý vzhled vlastní běžnému spotřebnímu zboží, ale vytvořit obraz daleko od obyčejného domu.A otázkou je, kolik stojí dům za blok, ale nebude rozhodující a rozhodující.

Při instalaci blokového domu

K pochopení skutečných nákladů na rodinný dům je nutné posoudit konečný výsledek jeho použití.Následující ukazuje, jak byl k dekoraci použit blokový dům, fotografie,

. Cena a vzhled takového domu se samozřejmě liší od obvyklého „kamenného“ domu k lepšímu a k lepšímu.

Podrobněji o procesu instalace v materiálu: instalace blokového domu v souladu se všemi pravidly.

A nejde ani o náklady na materiál a práci.A co je nejdůležitější, dům se stává individuálním a slouží jako druh vizitky majitele.

Na různých místech cen blokového domu je jehoinstalace bude vaše.Takové práce obvykle zahrnují instalaci lišt, tepelnou a hydroizolační ochranu, impregnaci antiseptikem a lze je odhadnout na asi 500-800 rublů na metr čtvereční.m. Pro vnitřní prostory jsou náklady na instalaci asi 400 rublů na metr čtvereční.m.

Pokud se k výzdobě použije umělý dům, cena práce bude asi 500 rublů za metr čtvereční.m. Při pokovení s kovovou vlečkou bude cena přibližně stejná.Tato čísla jsou přibližná a jsou uvedena za účelem získání představy o možné úrovni nákladů.

Otázka nabytí rodinného domu není tak jednoduchá, jak se zdá na první pohled.Zde je nutné vzít v úvahu mnoho doprovodných faktorů, a to jak při výběru materiálu, tak při jeho instalaci a následném provozu.Obecným doporučením však je, aby kvalitní materiál byl zakoupen přímo od důvěryhodného výrobce nebo jeho autorizovaného prodejce.