Bikrost pro zastřešení a pokládku

Co je bikrost, kde se používá a jak komplikovaná je technologie pokládání bikrostu na střechu - otázky, na které je snadné odpovědět!Navzdory novosti materiálu není pokrytí střechy bicrost obtížné, protože tento materiál je plastový, poslušný a ideální pro zastřešení, kde úhel sklonu nepřesahuje 8 - 15 °.A to znamená, že povlak je ideální pro garáž, stodolu, letní kuchyni a další budovy pro domácí účely.

Obsah

Bikrost: vlastnosti, značení materiálu

Bikrost je svarová střešní krytina.Produkt představuje vylepšenou verzi střešního materiálu a používá se k vybavení střech budov malým sklonem.Stohování bicrost vyžaduje použití otevřeného plamene pro ohřev a následné roztavení vnitřní vrstvy povlaku, proto je možné pokrýt střechu bicrost pouze za podmínky nehořlavé základny.

Rada!Vysoké vlastnosti ochrany proti vlhkosti a snadná instalace vedly k použití materiálu jako hydroizolační vrstvy na jakýchkoli strukturách: podpěrách, pilotech, spárách a jiných věcech

Měkký střešní krytina se skládá z polyesteru, skleněného vlákna /skleněného vlákna s oboustrannou impregnací bitumenu.Tato funkce umožňuje položit materiál na pevný a nehořlavý podklad.Měkká střecha je realizována v rolích různých metrů.Cena produktů je nízká, kvalita je plně konzistentníuživatelské požadavky, šířka aplikace je neomezená - všechny faktory způsobují, že střecha je poptávka při nízkorozpočtových a rozpočtových stavebních pracích.

Zastřešení se vyznačuje označením:

 • HSP je standardní typ materiálu , při jehož výrobě se bitumenová vrstva obohacená o přísady nanáší na obě strany role ze skleněných vláken.Jako ochrana se používá polyethylen.Jsou znázorněny válce pro uspořádání spodní vrstvy střechy.
 • CCP - materiál založený na sklolaminátu. V tomto případě je spodní bitumenová vrstva pokryta polyethylenem, zatímco horní vrstva je chráněna jemnozrnným prachem z granulátu nebo břidlice.Tato vrstva chrání střechu před UV paprsky a prodlužuje tak životnost střešní krytiny.
 • TKP - válce,na bázi skleněných vláken.Ochranná vrstva na dně je polyethylen, nahoře je granulát a /nebo břidlice.Vzhledem k pevnosti a kvalitativním vlastnostem překonává tento typ mikrovláken všechny ostatní, proto je určen pro použití na inverzních střechách jako konečný nátěr.
 • CCI je produkt na bázi skelného rámu. Používá se hlavně pro spodní vrstvu střechy, na obou stranách je přítomna ochranná polyethylenová vrstva.

Fakt!Existuje mikrovlákno na bázi polyesteru, ale vzhledem k vysokým nákladům na materiál a vlastnosti podobné jiným výrobkům se role používají mnohem méně často

Materiálové výhody:

 1. Dostupná cena;
 2. Pružnost;
 3. Snadná instalace;
 4. Absence složitých technologických procesů sušení, přípravy střechy pro pokládku a používání speciálního vybavení;
 5. S povlakem můžete manipulovat sami;
 6. Rychlá zralost střechy;
 7. Žádný odpad během instalace;
 8. Možnost rychlé opravy nebo obnovy střechy: bi -rost lze aplikovat místně na střechu, aniž by bylo nutné vyměňovat celou oblast pokrytí;
 9. Extrémně nízká hmotnost měkké střechy nezatěžuje celou konstrukci, díky čemuž je na podlahách budov postavených v měkkých půdách indikován birost.

Nevýhody:

 1. Ne příliš dlouhá životnost: bikrost by se měl měnit každých 3-5 let;
 2. Nepracujte s materiálem v dešti;
 3. Je-li ochranná vrstva prášku náhodně odstraněna, role se roztaví, listy se zředí a je třeba vyměnit.

Důležité!Samolepicí nátěr lze pokládat ve dvou nebo více vrstvách - vše záleží na zatížení střechy a pevnosti konstrukce samotné konstrukce

Technologie pokládky

Pokrytí střechyudělej si to sám s rukama:

 • Háček ze dřeva nebo kovu;
 • Plynový hořák;
 • Válec nebo kartáč;
 • suchá hadr;
 • primer nebo směs ze 3 dílů petroleje a 1 dílu bitumenu;
 • Směs cementu a písku k potření třísek a výmolů.

Pamatujte, že byste měli pracovat za sucha, nejlépe bez silného větru.Před zavřením střechyje nutné připravit podklad:

 1. Povrch střechy by měl být očištěn od starého nátěru, odstranit odpadky.
 2. Zblízka čipy a trhliny.
 3. Namažte celý povrch střechy základním nátěrem, nefras nebo bitumenem na benzínovém rozpouštědle - namažte celý povrch a počkejte, dokud se směs zcela nevysuší.Kontrola je jednoduchá: potřete povrch hadrem - hadr je suchý, vše je připraveno.

Důležité!Bikrost by měl být kladen zdola nahoru pomocí dřevěného nebo kovového háčku pro válcování rolí

 1. První rolku bikrostu kolmo na střechu odřízněte, požadovaný kus odřízněte a rolujte ze dvou stran na střed.
 2. Povlak zahřívejte hořákem a materiál postupně položte, aniž byste zpomalili proces.Roztavený bitumen vám umožní pevně přilnout k podkladu.

Důležité!Nemůžete chodit na položenou roli!Střecha střechy je stále měkká, jakýkoli náraz bude mít za následek prohlubně a poškození celistvosti povlaku

 1. Druhý válec by měl být položen s přesahem prvního minima 10 cm, aby se zajistilo spolehlivé spojení všech vrstev pruhů.

Následující vrstvy jsou povlečeny jako první dvě, přičemž při tavení základny buďte opatrní.Pokud je to nutné, překrývejte jedno lůžko s ostatními, princip pokládky je stejný: počkejte, až úplně uschne a pevnost spodní vrstvy nestanoví, a položte další nahoře.Taková vícevrstvá adhezivní struktura je zvláště nutná na křižovatkách jiných budov, střešních spárdrenážní otvory nebo komíny.

Důležité!Pro uspořádání vícevrstvého dortu by měly být použity role označené pro spodní a horní vrstvu

Je-li střešní konstrukce správně dokončena, vydrží střecha až do + 80 ° C bez sebemenšího porušení integrity konstrukce.Kromě toho získává po sušení pevnost a je dobře odolný vůči náhodným mechanickým vlivům: padající větve, kužely, větvičky a další předměty.

Poradenství profesionálů

Když víte, jak zakrýt střechu birostrostem, neměli byste odmítnout pomoc, takže doporučení profesionálních pokrývačů nebolí:

 1. Nezakrývejte střechu velkým sklonem střechy.Je-li úhel sklonu menší než 15 stupňů, je instalace kolmá ke svahu, je-li úhel sklonu větší, je lepší rozložení uspořádat rovnoběžně.
 2. Je-li střecha pokryta nově postaveným objektem, mělo by být provedeno dvojité zdivo: první vrstva je HSP, druhá je HKP.Hlavní podmínkou je spodní vrstva bez postřikování, horní část s ochrannou frakční vrstvou.
 3. Při nepřítomnosti plynového hořáku je jako extrémní opatření vhodná pochodeň z koudel namočeného v hořlavé směsi - lepení bitumenovým tmelem, je však třeba ji také dobře zahřát.
 4. Vnější teplota práce by měla být vyšší než + 5 stupňů, v případě potřeby by měla být střecha obnovena při teplotách pod nulou, mikrosvačky se udržují po dobu 24 hodinteplá místnost, aby střecha při válcování nepraskla.
 5. Střecha se sklonem by měla být zakryta se směrem zdola nahoru - to pomůže vyhnout se únikům v místech spojení obrazů.

Životnost střechy není delší než 8 let, ale musíte si koupit bikrost okamžitě s překrytím.Není obtížné opravit nebo renovovat střechu pomocí bi -rostu, princip fungování je stejný: čistit základnu, úroveň, základní nátěr a přesněji porozumět tomu, jak bi -rost instalovat, sledovat video.

Cena materiálu je nízká, od 2 $ /m2, rozsah je široký, nejsou zde žádné velké náklady na instalaci, doprava je jednoduchá, proto je tato roletová střecha možná jednou z nejdostupnějších a nejpraktičtějších pro uspořádání garáží a dalších obytných budovnebo účel domácnosti.