Bezrámové zasklení balkonů a lodžií.Důležité malé věci!

Hlavní část faktorů pohodlného bydlení v bytě závisí na správném uspořádání balkonu - na úrovni tepla, hluku a hydroizolace, vzhledu fasády budovy atd.V závislosti na svých záměrech a finančních zdrojích si každá rodina sama vybere nejoptimálnější variantu zasklení balkonů, z nichž každý má své výhody a nevýhody.Mezi těmito možnostmi bych chtěl zvlášť poznamenat bezrámové zasklení balkonů - systém vynalezený Finové.

Hlavním rozdílem v tomto systému je úplná absence rámů a příček, které na konci instalace umožňují získat balkon, který vypadá lehce a vzdušně.

Podle odborníků tato metoda zasklení dokonale chrání před účinky atmosférického srážení, zvyšuje teplotu místnosti a výrazně tlumí hluk z ulice.

Díky použití lepidla a speciálního pryžového tmelu zajišťuje bezrámové zasklení balkonů a lodžií vysokou vzduchotěsnost místnosti.

Obsah
Návrh bezrámového zasklívacího systému pro balkony alodžie

Bezrámová zasklívací konstrukce je založena na nosných hliníkových profilech (horní a dolní), které jsou připevněny k parapetu nebo podlaze balkonu a stropní desky.Sklo působí jako křídlo s k sobě přilepeným jednosložkovým polyuretanovým lepidlem a nýtováno dvěma nýtynerezový horní a spodní skleněný profil, na kterém jsou umístěny čtyři válce (dva nahoře a dole).

Konstrukce používá tvrzené sklo s leštěnými hranami.V důsledku tohoto zpracování se sklo v případě nárazu rozbije na malé kousky s tupými hranami, což minimalizuje riziko zranění osob.

Bezrámové zasklení balkonů zahrnuje použití skla o tloušťce 6 až 12 mm.Výběr tloušťky skla závisí na počtu podlaží a výšce balkonu, jakož i na síle zatížení větrem.

Bezrámové zasklení balkonů - výhody

 • Všestrannost. Bezrámové konstrukce mohou být instalovány na téměř jakýkoli typ balkonu a lodžie, v jakékoli velikosti a tvaru, aniž by se obávalo zkazení vzhledu fasády budovy.
 • Zabezpečení. Díky speciálnímu zpracování se sklo nebojí silných nárazů větru a dokonce krupobití.Je velmi obtížné takový materiál rozbít, ledaže by ho úmyslně porazil něčím těžkým.Pokud se sklo rozbije, bude osprchováno malými nudnými kousky, což je zcela bezpečné.
 • Spolehlivost. Tato konstrukce předpokládá volný pohyb skla v profilu pomocí speciálních plastových válečků.Díky tomu můžete zcela otevřít balkon jednoduchým složením skla ve tvaru knihy nebo rozmístěním na zeď.
 • Ochrana před srážkami, větrem a prachem. Díky izolaciokenní štěrbiny vyrobené z polymerního tmelu balkon je spolehlivě chráněn před větrem, srážkami, troskami a prachem.
 • Jednoduchost a snadná péče. Tento typ zasklení vyžaduje minimální požadavky na údržbu: aby okenní systém fungoval dobře, stačí lubrikovat díly silikonem několikrát ročně.
 • Vnější část balkonu. Bezrámové zasklení balkonů, jejichž fotografie dokonale ukazují krásu a originalitu takových struktur, se znatelně liší od obvyklých oken s dvojitým zasklením.Vytvářejí dojem vzdušnosti a lehkosti, aniž by zatínaly vnitřní prostor v místnosti.
 • ​​

Bezrámové zasklení balkonů - nevýhody

 • Silná průhlednost konstrukce. Díky této funkci každý snadno uvidí vše, co se děje na balkonech (zejména těch, které se nacházejí ve spodních patrech).Pokud se nechcete chlubit svým osobním životem, měli byste předem promyslet vhodné žaluzie nebo závěsy.
 • Nízká tepelná izolace. Hlavní nevýhodou bezrámové konstrukce je to, že má spíše ochrannou funkci, a proto je možné balkon plně využívat pouze při pozitivní venkovní teplotě.
 • Nedostatek sítě proti komárům. Bohužel je nemožné připevnit moskytiéru na sklo, takže pokud jsou okna otevřená, hmyz bude moci volně vstoupit do místnosti.
 • Neúplná těsnost. Bezrámové zasklení balkonů a lodžií, jehož cena je o něco vyšší než cenyna obyčejných oknech s dvojitým zasklením, v úrovni těsnosti, která je vůči nim výrazně nižší.Hladina hluku je pouze o 10 decibelů nižší a za silného deště mohou okna unikat.
 • Složitost instalace. Bezrámové zasklení balkonů a lodžií pomocí finské technologie vyžaduje velmi kvalitní instalaci s téměř přesností šperků.I díky malému posunu pouhých několika milimetrů mohou nastat problémy s pohybem a otevíráním okenních panelů.
 • Potřeba častého praní. Vzhledem k tomu, že se sklo příliš rychle zašpiní, bude muset být struktura velmi často umytá, jinak by balkon zaujal ošklivý a upravený vzhled.

Hlavní vlastnosti bezrámového zasklení balkonů a lodžií

Křídla v bezrámových konstrukcích se otevírají velmi snadno - k tomu stačí zatáhnout horní zámek a pak otočitvlevo je klika dolního zámku.Klapky se doporučuje upevnit speciálními svorkami tak, aby při silném větru nezůstaly viset nebo se zlomit.

Bezrámové zasklení balkonů, jehož náklady jsou pro většinu rodin s průměrnými příjmy docela přijatelné, zahrnují ceny za přípravné práce (konzultace s klientem, měření, výběr materiálů atd.), Jakož i cenapro instalaci konstrukcí.

Bezrámové zasklení lodžií a balkonů: co je třeba zvážit, kdyvolba?

Nezapomeňte, že bezrámové zasklení balkonů a lodžií by mělo být důvěryhodné pouze specializovaným firmám.Současně lze výběr vhodného typu struktur provádět nezávisle, pro které musíte nejprve rozhodnout, jaké úkoly by vybraná struktura měla vyřešit.No, samozřejmě, rozhodnout o rozpočtu.Náklady na vybraný typ zasklení zjistíte, pokud se obrátíte na manažera společnosti, která provede instalaci.

Náklady na práci závisí na typu okna s dvojitým zasklením, počtu žaluzií nebo otvíracích oken a řadě dalších parametrů.Při volbě bezrámového zasklení balkonů, jejichž recenze ukazují jejich trvanlivost a spolehlivost, se nedoporučuje snažit ušetřit na zasklívacích materiálech další peníze, protože na nich závisí kvalita a snadnost použití konstrukcí.