Běžné a nenapravitelné chyby při pokládání dlaždic v koupelně sami

Pokud je oprava zahájena v koupelně, a to i vlastním úsilím, pak to nevyhnutelně povede k chybám.Dlaždice je náladový materiál, který bez řádných znalostí nebude opraváře poslouchat.

Abychom nemuseli opakovat veškerou práci, je třeba naslouchat radám odborníků.Z vlastní zkušenosti vědí, co dělat a jak to dělat správně.

Obsah

Drsný povrch

První věcí, kterou musíte udělat, je připravit podlahu nebo zeď.Bez pozorování tohoto stavu je nepravděpodobné, že něco bude fungovat.

Odstraňují vše, co brání normální adhezi adhezivního materiálu a upevnění samotné dlaždice.To znamená: prach, nečistoty, drsnost, zbývající roztok z předchozího nátěru, barvy atd.Dělají povrch naprosto suchým, rovným a čistým.

Pokud byly stěny nebo podlaha vyrovnány betonem nebo sádrou, stojí asi 1 měsíc a poté se pokládají desky.

Po očištění je povrch ošetřen směsí primerů.Tím se zlepší přilnavost lepidla a sníží se jeho absorpce v základně.

Lepidlo nízké kvality

Kvalita lepidla na dlaždice by měla být v nejlepším případě, jinak požadovaný výsledek nebude.Vyberte si jednu značku, která je lepší než ostatní nemávýznam.Je lepší věnovat pozornost datům exspirace směsi.Protože žádná kachlová směs písku a cementu, ani ta nejdražší, s uplynutou skladovatelností nebude fungovat.

Obvykle má výrobce balení datum výroby a záruku kvality 1 rok.

Nákup obkladů do koupelny

Před nákupem musíte změřit povrchovou plochu, na které je dlaždice pokládána, vyberte vhodný design.To bude nutné při nákupu materiálu.

V obchodě je důležité zkontrolovat kvalitu talířů, podobnost barev, vzor, ​​aby se zboží nevracelo zpět.

Položili jste dlaždice v koupelně sami?
  • )
Výsledky
Načítání ...
Je třeba poznamenat, že některé dlaždice nevydrží přepravu, mohou se zlomit, takže materiál nemůžete vzít zády k sobě.Vždy byste měli mít v záloze, jinak tato barva již nemusí být.

Pokládání dlaždic

Při pokládce dlaždic nelze rozlišit hlavní a vedlejší chyby.Vady v každém případě ovlivní kvalitu práce a vzhledu:

  1. Na materiály nelze ušetřit .Levné keramiky jsou často špatně připevněny ke stěnám nebo podlahám a mají mnoho chyb.
  2. Desky z různých šarží .V tomto případě vzor a barva avelikost až několik centimetrů.
  3. Postupujte podle zděné posloupnosti .Od dveří je práce laiků, zkušení technici začínají od středu místnosti.Aby lépe pochopili, jak bude všechno vypadat, položí dlaždice na podlahu tak, jak to bude nakonec.
  4. Ukotvení na nejbližší milimetr .Pokud se desky v rozích spojí pokrouceně, celé zdivo bude vadit.

Nedodržení technologie míchání lepidla

Mnoho lidí začíná nanášet lepidlo na dlaždici ihned po smíchání, jedná se však o hrubou chybu.

Aby se dosáhlo konzistence, je třeba přísně dodržovat pokyny výrobce uvedené na obalu.Pokud přidáte příliš mnoho vody, lepidlo se nezachytí a talíře se budou „jezdit“.

Naopak, pokud nepřidáte vodu, směs bude příliš hustá a rychle vyschne, což povede k loupání.

Po hnětení počkejte 5 minut a teprve poté začněte pracovat s lepidlem.

Výběr hřebenu a práce s ním

Tento nástroj pomáhá aplikovat na dlaždici správné množství pojiva.Hřebeny se dodávají v několika velikostech: 5 mm, 8 mm, 10 mm.Volba závisí na velikosti samotné desky, ale pokud má základna nepravidelnosti, vyberte hřeben s velkou velikostí zubu.S rovnoměrnou základnou - s malými.

Vypadá to podle vás za úsporu pokládky obkladů v koupelně?
Výsledky
Načítání ...

Brány na povrchu jsou rovné a ne půlkruhové.Lepidlo tak při stlačení rovnoměrně pokryje veškerý prázdný prostor.Jinak budou prázdné oblasti, díky nimž dojde k rozdělení nebo nevyřízenému počtu desek.

Rozvržení úrovně

Na místo, kde bylo naneseno více lepidla, než bylo potřeba, nebo podlaha není dostatečně hladká, v důsledku toho se toto všechno zobrazí ve vzhledu.Svahy a hrboly v přirozeném světle jsou okamžitě viditelné.

Chcete-li tomu zabránit, použijte úroveň, která ukáže, na jakém místě musíte vyrovnat základnu a na které se má aplikovat menší vrstva kachlové kompozice.