Banky blokují online platby Rusů.Kolik musíte „rozmístit“ pro rozmrazování?

Sdělovací prostředky opakovaně informovaly o zprávách, že banky odloží „podezřelé“ platby Rusů, dokud nebudou okolnosti vyjasněny.Finanční organizace mají právo požadovat potvrzení operací převodu, to je normální.Ale vyhlídka se ukázala být mnohem blíž a akce přísnější.

Nyní jsou relativně malé částky pod kontrolou a za „odmrazování“ bude třeba zaplatit spoustu peněz.Podle zdrojů Rusové již trpěli zvýšeným počtem online plateb blokovaných bankami podle zákona o boji proti praní peněz.Jedna z největších ruských bank denně zvyšuje počet blokovaných transakcí.

Obsah

Částky jsou nižší a kontrola je přísnější

Média poznamenávají, že pokud dříve pozornost zaměstnanců finančních organizací přilákala částky od 1 milionu rublů, nyní se zmrazení vztahuje i na převody 300 tisíc rublů., stejně jako měsíční doplňování karet za 100 - 150 tisíc rublů.Dosud to nevede k automatickému blokování v bance, ale zaměstnanci finanční instituce mohou kdykoli zaslat žádost držiteli karty a požadovat vysvětlení dokončených transakcí, zejména zjistit vše o zdroji příjmu.

Kromě tohokomentáře k výplatě „daru“, „vrácení dluhu“ rovněž nejsou prostředkem kzabezpečený převod- pokud má klient nedoplatky na převodu, bude muset být prokázán, tj. předložit potvrzení, smlouvu nebo jiné dokumenty.

Byla vaše karta někdy zablokována alespoň jednou?
  • ​​
Výsledky
Načítání ...

Co říkají odborníci

Odborníci zaznamenávají šíření blokovacích karet a účtů u většiny velkých bank v Ruské federaci.Nejčastěji se vyskytuje problém mezi majiteli účtů, ve kterých je zvýšená aktivita spojena se správou podnikatelských účtů.Ukazuje se, že na pozadí úplného zablokování trpí malá firma.Existují již případy, kdy banky po řízení požadují od majitelů účtů provize až do 15% z celkové částky prostředků na účtu - tento druh „odmrazovacího poplatku“ bolí peněženku majitele účtu.

Podle ekonomů se v budoucnu situace pouze zhorší.Banky se pilně snaží plnit vládní úkol a sledovat v oběhu nespočetné šedé peníze.Takové postavení však může vést k tomu, že se Rusové přepnou na hotovost, čímž se sníží obrat bezhotovostních prostředků.

Připomínáme, že zákon o boji proti praní peněz vyžaduje, aby všechny finanční instituce informovaly Rosfinmonitoring o všech podezřelých transakcích na kartách, účtech právnických a fyzických osob, s výjimkou plateb až do 15 000 rublů.

Posílení fiskální kontroly nad penězi občanů není prvním pokusem úřadů spočítat hotovost a bezhotovostní platby, ale odborníci se domnívají, že to vše jen zhoršuje situaci na trhu.A vezmeme-li v úvahu zprávu Federální daňové služby, že v blízké budoucnosti budou pracovníci oprávněni zmrazit účty ruských podnikatelů, kteří nepředložili zprávy o výplatách pojistného, ​​je pravděpodobné, že se stát setká s rychlým přechodem lidí k platbám v hotovosti.