Balkóny studené zasklení

Chladné zasklení balkonů a lodžií je mezi mnoha lidmi velmi populární.Abyste se toho ujistili, stačí se podívat na každou vícepodlažní budovu, jejíž fasáda je plná různých možností pro takové návrhy.Bohužel si můžete všimnout jednoho depresivního momentu: ne všechny balkony nebo lodžie mají atraktivní vzhled, protože dalších 10 let byl výběr materiálů pro zasklení extrémně omezený.Dnes se však situace změnila a rozsah moderních stavebních materiálů používaných při zasklení je prostě úžasný svou rozmanitostí.Jednou z nejčastějších možností je hliníkový profil.

Obsah

Zasklení balkonu s hliníkovým profilem za studena

Hliník má stejně jako všechny ostatní druhy kovů vysokou tepelnou vodivost.Právě z tohoto důvodu se zasklení balkonů pomocí hliníkového profilu nazývá studené.Přesto je tato metoda zasklení jednou z nejpopulárnějších.

Vysoká pevnost hliníku v kombinaci s nízkou hmotností a dobrou odolností vůči vlivům prostředí zajišťuje snadné použití tohoto materiálu v mnoha oblastech života.

Zvláště stojí za zmínku lehkost hliníku.Tato kvalita materiálu vám umožňuje instalovat hotové designy úplněminimální sada přípravných prací, protože se již významně nezatěžuje parapet balkónového plotu a základna balkonu.Ve většině případů je tento bod jedním z rozhodujících faktorů ve prospěch zasklení balkonů za studena.

Hliníkové zasklení balkonů za studena zahrnuje použití klouzání skrz křídla.Například známé profilové systémy „Provedal“ mají speciální válečky, které zajišťují hladké a hladké klouzání křídel, což je nepochybná výhoda oproti mnoha jiným systémům.

Zasklení za studena vyžaduje zachování strukturální tuhosti s co nejoptimálnějším oddělením rámů listů pro maximální pohodlí jejich dalšího použití.

Specialisté stavební společnosti, kteří provádějí zasklení balkonu, musí provést jasný výpočet požadovaného počtu listů a jejich velikosti, aby bylo možné provoz balkonového systému pohodlně a snadno udržovat.Pro tyto účely je k dispozici funkce odstraňování křídla.

Kromě toho zasklení za studena, jehož cena je pro mnoho lidí docela přijatelné, se neobejde bez instalace spodních a horních přílivů, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti na balkon a parapety.Tyto prvky také působí jako další podpora pro konstrukci hliníkového rámu.

Při volbě zasklení lodžií a balkonů za studena je třeba mít na paměti několik pravidel.Především se v zimních mrazech důrazně doporučuje nepohybovat chlopně, jinak by se mohly poškodit mobilní a vodicí válce.Kromě toho je velmi důležité pravidelně kontrolovat integritu ochranného povlaku profilů.Pokud zjistíte nějaké vady, lze je vždy odstranit pomocí bezbarvého laku nebo akrylového laku odolného vůči povětrnostním vlivům.

Hliníkové zasklení balkonů a lodžií „Provedal“

Hliníkové zasklení balkonů nebo lodžií „Provedal“ je vynikající pro ty, kteří potřebují spolehlivou ochranu proti hluku,vlhkost a prach a zachování tepla v tomto případě není hlavním úkolem.

Hliníkové posuvné dveře Failure zahrnují křídla, která se pohybují podél horní a spodní kolejnice, jako posuvné šatní dveře.Hliníkový zasklívací systém „Glazed“ označuje zasklení za studena, to znamená, že může chránit před účinky vnějšího prostředí (například prach a hluk), ale nezachrání před chladem.

Hlavní výhodou tohoto systému je to, že nezabírá velké množství prostoru (zejména ve srovnání s jinými zasklívacími systémy), což je v mnoha bytech docela důležitý bod.

Kromě toho hliníkové zasklení lodžií za studena, jehož ceny lze předem získat od smluvní společnosti, má velmi působivou životnost.

KMezi další výhody tohoto profilu patří vysoká úroveň pevnosti s nízkou hmotností, životnost asi 20 let a použití nerezové oceli při jeho výrobě.Při instalaci zasklení se zpravidla instaluje také moskytiérová síť (ve formě posuvného prvku), což usnadňuje její provoz.Kvalitní hydroizolace zasklení se dosahuje pomocí speciálních gumových těsnění.

Doporučujeme přečíst:

Plastové zasklení LG

Je-li třeba balkóny a lodžie teplejší, je ideální zasklení posuvným plastovým systémem z profilu LG.Takové zasklení balkonu, jehož recenze jsou obvykle nejpozitivnější, zahrnuje použití jedné nebo dvou sklenic.

Zasklení s profilem LG v jedné sklenici

Zasklení balkonů za studena, jejichž cena závisí na množství použitých materiálů, znamená instalaci dvojitého skla sestávajícího ze dvou skel mezicož je uzavřený a uzavřený prostor.Díky použití tohoto profilu je zajištěno snadné posuvné křídlo, vysoce kvalitní tepelná a zvuková izolace a spolehlivá ochrana proti vyfukování.

Vlastnosti systému:

  • Síť proti komárům poskytuje spolehlivou ochranu proti hmyzu.
  • Díky zvláštní konfiguraci vodícího profilu a materiálu je snadné klouzání křídlavideoklip.
  • Posuvné systémy vyrobené z plastu zadržují větší množství tepla než podobné hliníkové systémy.

Zasklení s profilem LG ve dvou sklech

U tohoto typu zasklení se používají dvě skleněné tabule.Tento systém poskytuje spolehlivou ochranu proti vyfukování, snadné sklouznutí křídla, vysokou míru tepelné a zvukové izolace.

Charakteristika systému:

  • Hluboká předsíň křídla s rámem zabraňuje vyfukování.
  • Speciální materiál válce, jakož i konfigurace vodicího profilu zaručují snadné posuvné křídlo.
  • Spolehlivá ochrana proti vyhození na svislé části konstrukce je zajištěna přítomností ozdobného profilu.

Zasklení za studena z výpočtu nákladů na balkon

Náklady na zasklení závisí na mnoha faktorech.Především to je samozřejmě velikost lodžie nebo balkonu samotného, ​​jakož i jejich tvar (loď, bota nebo půlkruh).Kromě toho ovlivňuje cena materiálu, ze kterého je profil zasklení vyroben.Konečné náklady na práci lze zjistit, pokud kontaktujete zástupce instalační společnosti.

Při instalaci posuvného systému se používá posuvné křídlo jako kupé.Tento typ systému je ideální pro balkony a malé lodžie, protože šetří další místo.