Asfaltové materiály pro zastřešení.Vyberte si moudře

Obsah

Měkké válcované bituminózní materiály pro zastřešení

Všechny materiály pro střechu, které jsou založeny na bitumenu nebo jiných organických pojivech, lze rozdělit do dvou typů: plech a role.Pokud vezmeme v úvahu role materiálů, pak jsou rozděleny na nepodložené a základní.

Většina střešních materiálů vyrobených na bitumenových pojivech, jako je střešní krytina, flóra nebo rubemast, trpí procesem destrukce, který vyvolává tvorbu trhlin v důsledku oxidace složek bitumenu.V průběhu času se oleje mění na pryskyřice, což jsou sloučeniny s vysokou molekulovou hmotností.

U modifikovaného bitumenu, který se vyrábí v poměru 30% polymeru a 70% bitumenu, se proces stárnutí zpomaluje.Měl by obsahovat elastomery a plastomery, jako jsou SBS, APP, IPP.Proto mají střešní materiály na modifikovaném bitumenu mnohem delší životnost než střešní materiály na skelném nebo střešním materiálu.

Změny k lepšímu ovlivnily také základy válcovaných střešních krytin.Pokud byl papírový karton použit dříve, používá se polyester, laminát nebo laminát.Ve srovnání s tradičními moderními materiály mají velkou hmotnost.

Moderní střešní materiály jsou oproti tradičním poněkud dražší.To je způsobeno použitím vysoce kvalitních součástí a také zvýšením jejich počtu na jednu povrchovou plochu.Na druhé straně jsou však takové výdaje zcela oprávněné, protože střecha vyrobená z moderních materiálů vydrží mnohem déle.Pokud jsou tradiční materiály pokládány v několika vrstvách, stačí jeden, což výrazně snižuje náklady na pracovní sílu.Náklady na nákup moderních materiálů na střechu v průběhu času se zcela vyplácejí, protože taková střecha již dlouho nevyžaduje opravu.

Materiál může být celistvý nebo celistvý.Nepotažené materiály jsou sypané mastkem, nazývají se ložní prádlo nebo parotěsná zábrana.Potahový materiál je posypán drcenými horninami, pískem, vermikulitem nebo slídou.Aby se panely během přepravy a skladování nelepily, jsou pokryty plastovými fóliemi.

Moderní střešní materiály vyrobené na bázi bitumenu se nazývají povrchově upravené.Při instalaci střešního koberce nevyžadují obvyklé tmely za studena nebo za horka.Tyto materiály jsou spojeny zahřátím hořáku s hořákem a přitlačením na povrch, který má být spojen.Tento způsob instalace netrvá příliš dlouho, nevyžaduje bituminózní agregáty a také výrazně zvyšuje bezpečnost stavebních prací.

Hydroizolační střešní systémy

Když je nutné opravit starou střechu nebo nainstalovat novou, je hlavním problémem hydroizolačních prací volba materiálu.Jen nedávnotakový problém nevznikl, protože si všichni vybrali střešní krytinu.Ze všech poskytnutých materiálů je to nejlevnější a nejdostupnější.Má však výraznou nevýhodu - střešní materiál je pro klimatické podmínky Ruska zcela nevhodný.Při teplotách pod + 5 ° C již materiál při ohýbání praskne a tepelná odolnost není vyšší než + 70 ° C.

Technologie použitá pro přípravu bitumenu vede k jeho rychlému stárnutí pod vlivem ozonu a ultrafialového záření.Výsledkem je koksování a popraskání materiálu.Dešťová voda nebo roztavený sníh pronikají hluboko dovnitř skrz vytvořené trhliny.Po 5 letech se ochranný povlak promění ve směs celulózy a bitumenu, která je důkladně nasycená vodou.

Dnes je ruberoid daleko pozadu, jako materiál, který nesplnil očekávání.Bylo nahrazeno velkým množstvím různých roletových hydroizolačních a střešních materiálů.Při výrobě takových materiálů se polymer-bitumen nebo bitumenová směs nanáší na pevný základ ze dvou stran.Na povrch materiálu může být také nanesena vrstva písku, slídy nebo břidlice, což bude sloužit jako další ochrana.

Tloušťka takového materiálu je mnohem větší než střešní materiál, což významně snižuje vrstvu střechy.Použitím konvenčního propanového hořáku se materiál snadno lepí.Spodní povrch je nutné jen mírně roztavitmateriál.Na rozdíl od střešního materiálu tento materiál nevyžaduje žádné agregáty pro ohřev a zásobování lepidly na bázi lepidla.A tím je práce bezpečnější.Instalační technologie vodotěsného nátěru se stala mnohokrát pohodlnější a ekonomičtější, a to jak z hlediska času, tak peněz.

Sklolaminát, laminát nebo polyesterová tkanina, také nazývaná polyester, se používá jako základ v moderních povrchových materiálech.Ze všech tří možností je nejlevnější laminát.Síla je stejná jako karton, ale nepodléhá rozkladu.Sklolaminát je ve srovnání se skelným vláknem 5krát silnější.Taková základna vůbec nehnije a má vysokou pevnost.Má dlouhou životnost, což snižuje riziko poškození hydroizolačního a střešního koberce během provozu.

Síla polyesteru je přesně stejná jako u skelných vláken, nehnije.Charakteristickým rysem je jeho schopnost dokonale se spojit s bitumenem, což několikrát zvyšuje vlastnosti stavebních materiálů.

Materiál lze rozdělit do dvou tříd v závislosti na bitumenové směsi, která se nanáší na bázi: polymer-bitumenový materiál a materiál na bázi oxidovaného bitumenu.Cena takového materiálu je mnohem vyšší než cena střešního materiálu.Pokud však hovoříme o výkonu, snadném používání, potřebě oprav a trvanlivosti, pak je hotová střecha mnohem výhodnější a dokonce levnější.Pokud se podíváte na takové evropské země,jako Finsko a Itálie je vidět, že v 90% případů se pro zastřešení používají polymerní asfaltové materiály.

Všechny hydroizolační materiály pro střechu lze podmíněně rozdělit do tří skupin:

1. Vyspělé univerzální jednovrstvé polymerové membrány PVC a EPDM jsou budoucností hydroizolace střechy.Tato technologie brzy nahradí staré hydroizolační materiály.Jednovrstvé střešní membrány jsou materiálem nesrovnatelné kvality.Na ruském trhu stavebních materiálů se jeho množství zvýší pouze díky snížení některých uložených bitumenových materiálů.

Náklady na membránu jsou mnohem vyšší než náklady na konvenční bitumenové materiály.Ale vzhledem k tomu, že se vejde do jedné vrstvy, je velmi snadná instalace, což netrvá dlouho, jeho kvalitu a trvanlivost nelze srovnávat s jakýmkoli materiálem, takže taková cena je oprávněná.

Pokud si koupíte jednovrstvou střešní fólii od důvěryhodného výrobce, obdrží spotřebitel celý komplex: samotný materiál, konstrukční a instalační dokumentaci, podrobnou technologii pokládky, systém kontroly kvality vypracovaný v průběhu let a kontrolu kvality zaručuje výrobce.

Výsledkem je, že vysoce kvalitní střešní membrána je kompletní technologická sada, která poskytuje hydroizolaci pro jakýkoli střešní prvek: tvarové prvky pro takové střešní díly, jako jsou trubky, rohy a spoje, samolepicí pásky pronestandardní jednotky a mnoho dalších komponent, které výrazně urychlují pracovní tok, usnadňují práci stavitelů a zvyšují spolehlivost střechy.Díky vynikajícím vlastnostem membrán a součástí mohou být stavební práce prováděny po celý rok bez změny technologie.

​​

2. Asfaltové systémy a povrchové materiály patří k typu klasické střechy.Pokládání uložených materiálů nelze nazvat snadno, vyžaduje to velmi pečlivé práce.Zpracování potrubí, spojů a dalších nepříjemných prvků střechy vyžaduje zvláštní přístup a dovednosti.Všechna tato úsilí nedávají správný návrat, protože po dvou letech provozu, po dokonalé instalaci, v důsledku mrazu a ultrafialového záření, střecha získá spoustu škod, díky nimž se vytvoří netěsnost.

Abychom chránili střechu před prosakováním, jsou nanesené materiály pokládány v několika vrstvách, pokud mluvíme o střešním materiálu, 5 zde nebude bolet.To výrazně zvyšuje mzdové náklady a náklady na pořízení materiálu.Výsledkem je, že hotová střecha není levná, ale neexistuje ideální kvalita.

Aby se ušetřilo na konstrukci, mnoho dodavatelů si vybírá tuto konkrétní možnost zastřešení.Pokud analyzujeme evropské nebo americké střešní systémy, můžeme vidět, že v Evropě je asi 71% domů postaveno na bázi bitumenu, zatímco v Americe zaujímají bitumenové systémy přibližně 64%.Zde je procento nižší, protože Američané před ostatními objevili výhody jednovrstvéstřešní membrány.

3. Samonivelační střechy jsou dobré, protože pro jejich instalaci není nutný profesionální stavitel.Povlak se nanáší stejným způsobem jako běžný nátěr a téměř každý to dokáže.Není třeba mluvit o mzdových nákladech a načasování práce, protože při použití vakuového stříkání se nanáší povlak velmi rychle.

Životnost tmelu je krátká - tradiční biturel bude trvat až dva roky a vysoce kvalitní polyuretanový tmel od pěti do deseti let.Tmely dobré kvality umožňují nezávisle kontrolovat kvalitu povlaku.Můžete tedy použít dvě vrstvy různých barev.Nejodolnější hromadné střechy jsou jednosložkové polyuretany.Pro rozpočtovou výstavbu - to je ideální volba.